Plisy Margonin

Obecnie w sklepach dostępnych jest wiele rodzajów rolet okiennych. Wśród nich każdy może wybrać te, które najbardziej odpowiadają mu wyglądem i funkcjonalnością. Jednym z popularniejszych typów rolet są plisy, czyli system wewnętrznych osłon okiennych, który charakteryzuje się możliwością odsłonięcia dowolnej części szyby. Plisy, które oferujemy w mieście Margonin, cechują się dużą użytecznością, wysoką jakością wykonania oraz walorami estetycznymi.

Uniwersalność zastosowania

Rolety plisowane nadają się do zamontowania we wszystkich rodzajach okien – tradycyjnych prostokątnych, skośnych umieszczonych na dachu, a nawet w tych o okrągłym i trójkątnym kształcie. Mogą być wykonane z różnego typu tkaniny. Ta grubsza nada się do pomieszczeń, gdzie potrzeba silnego zaciemnienia, na przykład do sypialni. Cieńszą tkaninę można wybrać tam, gdzie chętnie wprowadzimy światło – w pokoju dziennym lub w jadalni. Istotny jest również fakt, że plisy, które sprzedajemy w Margoninie, wykonane są z materiału zapewniającego w mieszkaniu optymalną temperaturę. Latem chronią przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń, zaś zimą – przed utratą ciepła.

Komfort i wygoda użycia

Plisy posiadają olbrzymią zaletę, jaką jest zasłanianie wybranego przez nas fragmentu okna. Tkanina rolety złożona jest w „harmonijkę” i umieszczona pomiędzy dwoma mocnymi listewkami, które można dowolnie przesuwać w dół lub w górę, w zależności od tego, w którym miejscu aktualnie pada światło słoneczne. Dzięki temu mamy wpływ na to, jaka część okna pozostanie odsłonięta. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie w mieszkaniach parterowych znajdujących się od strony ulicy. Można wówczas przysłonić dolną połowę szyby, zapewniając sobie komfort i prywatność. Sterowanie plisą jest niezwykle szybkie, proste i wygodne. Nie sprawi problemów nawet najmłodszym domownikom. Dlatego szczególnie dobrze rolety te sprawdzą się w pomieszczeniach, w których często przebywa duża liczba osób, takich jak kuchnia. Żadnych kłopotów nie powoduje również instalacja plisy. Montuje się je bezinwazyjnie, nie ingerując w ramę okna. Jest to więc dobre rozwiązanie tymczasowe, na przykład dla osób, które wynajmują mieszkanie i nie mogą samodzielnie wprowadzać w nim trwałych zmian.

Estetyczny wygląd

Decydując się na tkaninę, z której ma zostać wykonana plisa, warto zwrócić uwagę na jej kolor i fakturę, ponieważ nasza oferta plis w Margoninie jest bardzo szeroka, warto poświęcić chwilę, by dopasować wygląd rolety do aranżacji całego pomieszczenia. Można postawić na delikatny, bazowy odcień, który będzie harmonijnie współgrał z barwą ścian i mebli lub zdecydować się na intensywny akcent kolorystyczny. W ostatnim czasie modne są tkaniny we wzory, zwłaszcza geometryczne. Warto dobrze przemyśleć decyzję o wyglądzie plisy, alby mogła spełniać nie tylko funkcję praktyczną, ale też dekoracyjną.