Plisy Rogoźno

Słońce wpadające do mieszkania przez okienne szyby to coś, co lubią prawie wszyscy. Są jednak momenty, gdy chcemy zaciemnić pomieszczenie – zupełnie lub chociaż częściowo. Wtedy z pomocą przychodzą nam rolety okienne. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rolet, więc zastanawiasz się zapewne, jak wybrać odpowiednią do swojego domu. Jeśli szukasz czegoś łatwego w montażu, praktycznego w użyciu, a do tego estetycznego, rozważ zakup rolety plisowanej. W mieście Rogoźno oferujemy plisy, które spełnią wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania. Jakie są ich zalety?

Wygodne i praktyczne użycie

Jeśli zawsze denerwowało Cię, że tradycyjne rolety da się przesuwać jedynie z dołu do góry, plisy są tym, co wreszcie pozwoli ci odsłonić wyłącznie górny fragment okna. Jak to możliwe? Sekret tkwi w konstrukcji. Nie mają one rury nawojowej na trwale zamontowanej przy górnej framudze okna. Ich mechanizm opiera się na dwóch listwach przymocowanych do górnej i dolnej krawędzi tkaniny, która ułożona jest w „harmonijkę”, dzięki czemu z łatwością się składa. Listwami można poruszać dwukierunkowo po całej powierzchni okna! Robi się to w prosty i wygodny sposób, a wielokrotne przesuwanie nie wpływa na trwałość konstrukcji rolety, ani na powierzchnię szyby. Plisy nie utrudniają również zamykania i otwierania okna, złożone zajmują niewiele miejsca, a do tego bardzo łatwo je wyczyścić.

Stopień przezroczystości dopasowany do Twoich preferencji

Są pomieszczenia, w których potrzebujesz dużego stopnia nasłonecznienia oraz takie, gdzie wystarczy delikatne, przyćmione światło. Plisy, które kupisz w mieście Rogoźno, będą pasować do jednego i drugiego typu wnętrza. Wszystko dzięki rodzajowi tkaniny, z którego wykonana jest plisa. Może być ona niemal transparentna, przyciemniająca lub całkiem zaciemniająca. Wybierz taką, której potrzebujesz, a już nigdy nie będziesz narzekać na zbyt dużą lub zbyt małą ilość światła w pomieszczeniu.

Wygląd dostosowany do Twojego mieszkania

Kolejną zaletą plis jest duża różnorodność kolorystyczna tkanin, z których są wykonane. Dlatego możesz bez problemu dobrać barwę, która wpasuje się we wnętrze i pięknie uzupełni jego wygląd. Jeśli lubisz częste zmiany i Twój dom co chwilę otrzymuje nową aranżację, plisy sprostają tym wymaganiom. Można bowiem montować je bezinwazyjnie, a co za tym idzie – często zmieniać. Ich wygląd jest na tyle neutralny, że dobierając odpowiedni odcień i fakturę, dopasujesz je do każdego stylu – rustykalnego, nowoczesnego, a nawet glamour.